Silsile Kitabı Üzerine

Silsile Kitabı Üzerine

Moderatörlüğünü TBD Bilimkurgu Öykü Yarışması’nın yürütücüsü de olan Özgür Tacer’in üstleneceği bu haftaki Perşembe Söyleşimizin konukları, bilimkurgu öykü seçkisi Silsile’nin yazarlarından Funda Özlem Şeran, İsmail Yamanol, Ruken Asya Çiftçi ve Özgür Hünel.


Türkiye Bilişim Derneği tarafından yirmi yılı aşkın süredir düzenlenen ve yerli bilimkurgu öykücülüğünün en prestijli organizasyonu olma özelliğini koruyan TBD Bilimkurgu Öykü Yarışması, bugüne dek edebiyatımıza dört önemli eser ve onlarca da yazar kazandırdı. Bu eserlerden sonuncusu olan ve geçtiğimiz günlerde İthaki Yayınları etiketiyle okura sunulan Silsile, yarışmanın 2016-2020 yılları arasında derece almayı başarmış öykülerini bir araya getiriyor ve genç yaşta yitirdiğimiz bilimkurgu yazarı Kadri Kerem Karanfil’in anısına ithaf edilmesiyle de ayrı bir anlam taşıyor.


Söyleşimizde, kitabın yazarlarıyla hem öykülerini hem de yerli bilimkurgu edebiyatının dününü, bugününü ve yarınını ele alacak, TBD Öykü Yarışması’nın ülkemizde üstlendiği misyonu anlamaya çalışacağız.


Söyleşimiz yalnızca Youtube kanalımız üzerinden online yayınlanacağı için rezervasyon yaptırmanıza gerek yoktur.

FacebooktwittermailFacebooktwittermailby feather