2. Berkol Bilimkurgu Günleri

Kütüphanemiz 10. yılını, ilkini geçen yıl düzenlediğimiz Berkol Bilimkurgu Günleri ile kutlamıştı. Kütüphane adına Berkol Bilimkurgu Günleri Etkinlik Komitesi tarafından organize edilen panel, söyleşi, atölye ve film gösterimlerini içeren ilk yıl etkinliklerine, kütüphane binası ve Kadıköy Sineması ev sahipliği yapmıştı. Tüm etkinliklerde 700’e yakın bilimkurgu severi bir araya getiren, sosyal medya kanalları üzerinden on binlerce kişiye ulaşan ve kütüphanenin YouTube kanalında yayınlanan etkinlik kayıtlarıyla halen daha birçok kişiye ulaşmaya devam eden Berkol Bilimkurgu Günleri’nin, bu yıl olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da gelenekselleşerek sürmesini hedefleniyoruz. 

Kadıköy Sineması, Barış Manço Kültür Merkezi ve kütüphane binasının ev sahipliği yapacağı 2. Berkol Bilimkurgu Günleri’nde çok sayıda film gösteriminin yanı sıra paneller, söyleşiler ve atölyeler de yer alacak. Yönetmen ve yaratıcılarının katılımı ile yapılacak kısa ve uzun metrajlı film gösterimlerin özellikle bilimkurgu film severlerin ilgisini çekmesini bekliyoruz. Bu yılki etkinliğin öne çıkan bir diğer özelliği, teknoloji destekli yaratıcı atölyeleri programa dahil etmemiz.

Etkinlik Programı için buraya tıklayabilirsiniz

Başta destekçimiz Denizbank olmak üzere Bilsev Derneği’ne, Oslo Üniversitesi CoFutures ekibine, Çevirmenler Meslek Birliği’ne, GSÜ Sinema Anabilim Dalı’na, İstanbul İsveç Araştırma Enstitüsü’ne, İsveç İstanbul Başkonsolosluğu’na, Türkiye Polisiye Yazarları Derneği’ne etkinliğimize verdikleri katkılar için çok teşekkür ederiz.

Tüm bilimkurgu severleri bu heyecan verici paylaşıma ortak olmak üzere 2. Berkol Bilimkurgu Günleri’ne davet ediyoruz!

FacebooktwittermailFacebooktwittermailby feather