Ruhsal Yolculuktan Büyülü Gerceklik ve Fantazyaya

Ruhsal Yolculuktan Büyülü Gerceklik ve Fantazyaya

Bu Perşembe Söyleşisi’nde Esra İlter Demirbilek ve Ece Özbaş’ı konuk ediyoruz. Demirbilek ve Özbaş, söyleşide iç dünyamızda yaşadığımız kendi kişisel yolculuklarımızın edebiyatta nasıl eserlere dönüşebileceği üzerine konuşacaklar. Fantazya ve büyülü gerçekliğin beslendiği kaynaklar ve kurmacayla gerçeğin sembolize edilmesi arasındaki ilişki de söyleşide ele alınan konulardan olacak.

Elektrik-elektronik mühendisliğinden mezun olduktan sonra uzun yıllar mühendislik alanında kariyer yapan yazar Esra İlter Demirbilek, daha sonra çocukluk hayali olan illüstratörlüğe geçiş yapmıştır. 12 yıldan fazladır çocuk kitapları ve dergilerine çizimler yapmakta olan yazarın, Çılgın Deneyler Kulübü ve Yeryüzü Takımı isimli yazıp resimlediği iki çocuk kitabı serisi Doğan Çocuk tarafından yayımlanmaktadır. İlk gençlik fantastik romanı Kayıp Yıldızın Işığı Narsist Kitap etiketiyle 2022 Aralık ayında okurlarla buluşmuştur.

Roman ve öykü yazarı, editör, yayın danışmanı Ece Özbaş, 2017 yılında Sihrin Kovulmuş Melekleri isimli romanını yayınladı. Üçleme olacak olan eserin ikinci kitabını yazmaya devam ediyor. 2020 yılında Konfüçyüs’ün hayatını anlattığı bir eser yayınladı. Altı Üstü Hikâye, Esrarengiz Hikâyeler, Aynı Gökyüzü Altında isimli öykü seçkilerinde hikâyeleri yayınlandı. Kadına şiddeti işlediği toplumsal gerçekçi Deldelice isimli novellası ve daha birçok yayınlanmış eseri bulunmaktadır. Yazarın öyküleri sesli olarak da yayınlanmıştır.

FacebooktwittermailFacebooktwittermailby feather