Körfez Filmi Üzerine

Körfez Filmi Üzerine

Bu haftaki Perşembe Söyleşimizin konukları Anna Maria Aslanoğlu ve Emre Yeksan. 2012’de kurulan Istos yayın&film’in kurucu ekibinden olan Aslanoğlu, aynı zamanda MADDENİN HALLERİ, YUVA, KÖRFEZ ve SALI filmlerinin de yapımcısıdır.

ZUHAL, ELA İLE HİLMİ VE ALİ isimli uzun metrajlı filmlerin ise post-prodüksiyon safhalarındadır. Istos film bünyesinde prodüksiyon danışmanlığı ve prodüksiyon hizmetlerini sürdüren Aslanoğlu,
ayrıca Kültür Üniversitesi’nde yapım dersleri vermektedir.


Yeksan ise, Mimar Sinan Üniversitesi’nde başladığı sinema eğitimini yarıda kesip Sorbonne Üniversitesinde tamamladı. Daha sonra UNUTMA BENİ İSTANBUL ve SESİME GEL filmlerinin yapımcılığını yaptı.

Yazıp yönettiği iki uzun metrajlı filmi de (KÖRFEZ VE YUVA) olan Yeksan, şu sıralar yeni film projeleri üzerine çalışmakta ve sanatsal üretim, siyaset ve felsefe üzerine araştırmalar yapmaktadır.

Söyleşimizde yerli bir distopya örneği olan KÖRFEZ (THE GULF) filmini konuşacağız. Denizden gelen kötü koku şehri ve apartmanlarını iyice sarınca Selim, Cihan ve arkadaşlarının yardımıyla yeni bir dünyanın imkanlarını keşfe atıldığı bu distopik film sizler için gösterime açıldı, seyredip gelin de üzerine konuşalım. 😉

FacebooktwittermailFacebooktwittermailby feather