İnternet Çağında Dergicilik: Roket, Neon Netus ve Orm Fantastik Buluşması

İnternet Çağında Dergicilik: Roket, Neon Netus ve Orm Fantastik Buluşması

Antares, X- Bilinmeyen, Atılgan, Nostromo, Davetsiz Misafir… Türkiye, zamanında pek çok bilimkurgu dergiciliği girişimine sahne oldu. Ancak bu topraklarda bilimkurgu dergiciliği, bir nevi rüzgâra karşı koşmak demekti.

 Kimi birkaç adım atıp pes etti, kimi ise gücünün son damlasına kadar direndi. İnternetin hayatlarımıza girişiyle birlikte dergiciliğin bittiğini söyleyen de var, çok masraflı ve zahmetli bir iş olduğu için pek cesaret edenin çıkmadığını ileri süren de…Şartlar ne olursa olsun, bu uğurda çabalayanlar hep vardı, bundan sonra da var olmaya devam edecek. 

Kütüphanemizin bu haftaki söyleşisinde, spekülatif edebiyatımıza renk katan üç basılı derginin arkasındaki isimler bir araya geliyor.

 Roket’ten Ruhşen Doğan Nar, Neon Nexus’tan Taylan Onur ve Orm Fantastik’ten Emre Bozkuş, üretim sürecinde yaşadıklarını, yayın politikalarını ve yazın dünyamızda üstlendikleri işlevi siz değerli katılımcılarımızla paylaşacak. Moderatörlüğünü İsmail Yamanol’un üstleneceği ve internet çağında dergicilik faaliyetlerinin masaya yatırılacağı söyleşiye katılım ücretsizdir. Rezervasyon için obdbilimkurg…@gmail.com adresine e-posta göndermeniz veya 0216 349 31 31 telefon numarasını aramanız gerekmektedir.

FacebooktwittermailFacebooktwittermailby feather