"Çatlaklar" Kitabı Üzerine

“Çatlaklar” Kitabı Üzerine

Söyleşimiz kütüphanede yüz yüze bir etkinlik şeklinde olacak, CANLI YAYIN OLMAYACAKTIR. İlgilenen kütüphane dostlarımız e-mail ya da telefon yoluyla rezervasyon yaptırabilir. Kontenjan 30 kişiliktir.*

12.05.2022 tarihli Perşembe Söyleşimizin konuğu yazar Göktuğ Canbaba.  Anadolu Üniversitesi Basın-Yayın Bölümü’nden mezun olan Canbaba, lisans öğrenimini “Şarap ve İnsan” adlı belgesel fotoğraf projesiyle tamamladı. Uzakdoğu’da uzun soluklu birçok seyahate çıkıp kişisel fotoğraf projeleri üzerine çalıştı. İlk romanı olan Ozanın Şarkısı 2007’de yayımlandı. Tılsım-ı Kudret 2010’da, İşeyen Atmaca 2013’te, Ayyaş Buda 2016’da, Ben Babam ve Diğerleri 2019’da Çatlaklar 2021 yılında raflardaki yerini aldı. Öykü Gazetesi, OT, Dünyanın Öyküsü, Vagon ve Yabani gibi dergilerde öyküleri yayımlandı. Çizgi film senaristliği de yapan ve çocuklar için de yazan Göktuğ Canbaba’nın Fener Balığının Kayıp Işığı, Valizdeki Kedi, Arayış Ormanı adındaki eserlerinin de aralarında bulunduğu Doğan Egmont’tan çıkan yirmiyi aşkın çocuk kitabı da vardır.

Söyleşimizde, Çatlaklar öykü kitabı ekseninde karanlık, tekinsiz apartman dairelerine girecek, insan zihnini ele geçiren paranoyayı ve deliliği konuşacağız.

FacebooktwittermailFacebooktwittermailby feather