Çocuklar İçin Yazmak İster misiniz?

Çocuklar İçin Yazmak İster misiniz?

Çocuklar için yazmak istiyor ama nereden başlayacağınızı, nasıl ilerleyeceğinizi bilemiyorsanız bu atölye çalışması tam size göre olabilir!

Atölye çalışmasında kurgu, karakter, mekân, zaman, anlatıcı gibi temel konular Kaan Elbingil yönetiminde uygulamalı olarak incelenecek; katılımcılar, hayal güçlerini harekete geçirecek alıştırmalar yapacaklar. Örnek kitap okumalarıyla yazım teknikleri ve yaratıcı kaynaklar analiz edilirken, çocuklar için yazmanın sınırları keşfedilecek.

Çocuklar için oyunlar ve kitaplar yazan, aynı zamanda opera sanatçısı olan Kaan Elbingil’in Dedektif Köpek Cash isimli çocuk oyunu İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde sahnelendi. Oyun, halen Şehir Tiyatroları’nda sahnelenmeye devam etmektedir. Elbingil’in çocuklar için yazdığı Berk serisi ise binlerce okura ulaştı.

12 Mayıs’ta başlayarak 4 hafta boyunca Cumartesi günleri, 14.00 – 16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek olan atölye çalışması ücret bilgisi için obdbilimkurgukutuphanesi@gmail.com adresinden ya da (216) 349 31 31 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Facebooktwittergoogle_plusmailby feather