Değişen Toplum, Dönüşen Kütüphaneler

Değişen Toplum, Dönüşen Kütüphaneler

Bu haftaki “Değişen Toplum, Dönüşen Kütüphaneler: Sürdürülebilir Kütüphane Hizmetleri Üretmek” söyleşimizin konuşmacısı MEF Üniversitesi Kütüphanesi Kurucu Direktörü Ertuğrul Çimen, lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Kütüphanecilik Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini ise Kadir Has Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Finans ve Bankacılık programında tamamlamıştır.

Kütüphanecilik ve Bilgi Yönetimi alanındaki sivil toplum kuruluşlarında da aktif olarak görev alan Çimen, ANKOS başkanı ve yönetim kurulu üyesi, akademi ve işbirliği gruplarında koordinatör olarak görev yapmıştır. Halen IFLA (Dünya Kütüphane Dernekleri Federasyonu) kaynak paylaşımı ve doküman sağlama daimi Komite üyesi ve iletişim koordinatörü olarak görev yapmaktadır.

Information Discovery and Delivery Journal (Emerald Publishing, İngiltere) ve International Journal of Knowledge Management & Practices (IJKMP, Hindistan) adlı dergilerin editörler kurulu üyesi olan Ertuğrul Çimen’in akademik kütüphanelerde kaynak paylaşımı, kütüphaneler arası işbirliği, personel değişim programları, kütüphane konsorsiyumları, elektronik kaynak yönetimi, kütüphanelerde sosyal medya uygulamaları konularında akademik çalışmaları ve yayınları bulunmaktadır.

Söyleşide, toplumda yaşanan değişim ve bu değişimin kütüphaneler üzerine etkisi konuşulacaktır. Ardından, kütüphanelerin dönüşüm sürecine ve kütüphanelerle birlikte kütüphanecilerin yeni rollerine değinilecek, son olarak da sürdürülebilir kütüphane hizmetleri ile ilgili bir değerlendirme yapılacaktır.

9 Mayıs Perşembe günü gerçekleştireceğimiz söyleşi saat 19.30’da başlayacaktır.

Katılım ücretsizdir.

Lütfen e-posta ya da telefon yoluyla rezervasyon yaptırınız.

Facebooktwittermailby feather